Firma PPHU HELMET sp. jawna powstała w roku 1983.

Pierwszymi wyrobami były kapsle do butelek z płynną uszczelką. Od 1987 roku rozpoczęto produkcję zakrętek kontaktowych do słoików szklanych. Z czasem rozszerzano gamę oferowanych zakrętek o zakrętki sześcio-zaczepowe. Od 1994 roku zaczęto produkować wiatrochron na znicze. Na ten wyrób zakład posiada wzór zastrzeżony świadectwem ochronnym. W 1995 pomieszczenia zakładu zostały przystosowane do zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w tym też roku zakład otrzymał status Zakładu Pracy Chronionej.

W trosce o ciągłe doskonalenie naszych produktów firma w lutym 2005 roku zakończyła wdrażanie w zakładzie systemu jakości zgodnego z normą ISO 9001:2000 i otrzymała certyfikat.

W 2007 roku został zrealizowany Projekt rozbudowy hali produkcyjno magazynowej oraz zakup nowych środków trwałych, współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw działanie 2.3

Nasza firma zyskała sobie na rynku opinię solidnego, terminowego producenta. Pozyskaliśmy wielu stałych odbiorców swoich wyrobów. W ciągu ostatnich lat przeprowadziliśmy szereg inwestycji i modernizacji naszych urządzeń, aby w pełni zadowolić wszystkich kontrahentów i sprzedawać produkt najwyższej jakości.

Oferta

ZAKRĘTKI „TWIST-OFF”
Produkujemy zakrywki kontaktowe typu „twist-off” zarówno w jednolitym kolorze, jak i z nadrukiem na stronie zewnętrznej, zgodnie z obowiązującą normą PN–0–79570, a każda partia wyrobów jest poddawana wnikliwej kontroli jakości. Wykonujemy zakrętki czterozaczepowe i sześciozaczepowe w technologii uniemożliwiającej ich przekręcenie - dostępne średnice: ø 53,ø 66,ø 82, ø 89, ø 100, ø 110. Zakrętki, które produkujemy przeznaczone są do zamykania słojów szklanych zarówno na zimno jak i poddawanych obróbce termicznej w procesie sterylizacji lub pasteryzacji.

WIATROCHRONY
W naszej ofercie znajdziecie Państwo duży asortyment wiatrochronów na znicze szklane i plastikowe:
wiatrochrony metalowe – o średnicach: ø 51,ø 59,ø 62,ø 66,ø 72,ø 78,
wiatrochrony plastikowe - o średnicach: ø 59,ø 72,ø 78,ø 110,
podstawki plastikowe - o średnicach: ø 59,ø 69,ø 76.
Do produkcji stosujemy blachy ocynowane, masy uszczelniające, lakiery i farby graficzne renomowanych firm, co pozwala zapewnić odpowiednio wysoką jakość i estetykę wyrobów.

SPRĘŻYNY I GUMY
Oferujemy Państwu sprężyny i gumy do słoi typu weck, wykorzystywane głównie w przetwórstwie spożywczym oraz w gospodarstwach domowych. Wszystkie produkty są wykonywane z materiałów najlepszej jakości i pod nadzorem wykwalifikowanej kadry specjalistów.