Dziecięcy Ogród

Dziecięcy Ogród to kameralna placówka położona we wsi Ostrowiec – tylko 3 min. drogi z Wałcza. Jesteśmy jedyną placówką w okolicy świadczącą kompleksową opiekę dla dzieci od 1 roku życia do 5 lat w jednym miejscu!!!

Przyjmujemy dzieci z gminy wiejskiej Wałcz, a także z samego miasta!

PLACÓWKA DLA DZIECI OD PIERWSZEGO ROKU ŻYCIA DO 5 LAT!!!

OSOBA PROWADZĄCA: Emilia Olijarczyk

Godziny otwarcia: 6:30-17:00

PRACUJEMY TAKŻE W OKRESIE LETNIM !!!

CO NAS WYRÓŻNIA:

 • jedyna niepubliczna placówka położona na wsi,
 • kameralne warunki:
  - dwie grupy dzieci: żłobkowa oraz przedszkolna, 
  - max. 15 dzieci w jednej grupie (w gr. żłobkowej dwóch opiekunów), 
  - indywidualne podejście do każdego dziecka,
 • dla dzieci z terenu gminy wiejskiej i miejskiej,
 • dogodne godziny pracy placówki,
 • placówka otwarta przez cały rok,

Misją naszego przedszkola jest przede wszystkim wspieranie działań wychowawczych oraz edukacyjnych rodziców, a także tworzenie bezpiecznych i przyjaznych warunków do nabywania przez dzieci nowych doświadczeń i umiejętności. Nauczyciele w przedszkolu to ludzie z pasją, którzy każdego dnia dbają o swobodny i prawidłowy rozwój podopiecznych. W swojej pracy kierują się nie tylko doświadczeniem, ale także intuicją oraz wrażliwością pedagogiczną. Kameralność naszej placówki sprawia, iż doskonale znamy swoich podopiecznych, a dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić im indywidualne podejście oraz poświęcić odpowiednio dużą ilość uwagi i czasu. Staramy się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu wiązał się z nabywaniem u dzieci nowych umiejętności, czy doświadczeń. Prócz wspierania w samodzielności i samoobsłudze rozbudzamy zainteresowania, zachęcamy do działania i aktywności - wszystko w indywidualnym dla dziecka tempie.

W Dziecięcym Ogrodzie dzieci uczestniczą w zajęciach: językowych, matematycznych, umuzykalniających, plastycznych, gimnastycznych -ruchowych. Każdego dnia także spędzamy czas na świeżym powietrzu – wychodzimy na spacery na łono natury lub przedszkolny plac zabaw.

W naszym przedszkolu odbywają się różne uroczystości, tj. Dzień Babci i Dziadka, Zabawy Karnawałowe, obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Mamy i Taty, Andrzejki, szykujemy upominki dla dzieci z okazji Mikołajek. Naszą placówkę odwiedzają także osoby znaczące w środowisku tj. pracownicy policji, służby leśnej itp., którzy prowadzą z dziećmi ciekawe pogadanki. 

W Dziecięcym Ogrodzie dbamy także o Rodzica. Na bieżąco przekazujemy informacje dotyczące funkcjonowania dziecka w placówce. Dzięki temu wspólnie jesteśmy w stanie jeszcze lepiej wpłynąć na rozwój podopiecznych i wdrożyć działania, które służą ich dobru.